ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10548264
*
nr 1054 8264
Spegel
NK, 84x47
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 18:15:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 21:06:53
1
150 kr
3/9 22:35:45
2
300 kr
4/9 17:58:23
3
400 kr
5/9 15:39:06
4
450 kr
5/9 17:31:25
5
500 kr
5/9 18:08:53
6
Vinnande bud
5/9 18:10:33
4
700 kr
5/9 18:10:33
6
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1054 8264
Spegel
NK, 84x47
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 21:06:53 | 1 | 150 kr |
3/9 22:35:45 | 2 | 300 kr |
4/9 17:58:23 | 3 | 400 kr |
5/9 15:39:06 | 4 | 450 kr |
5/9 17:31:25 | 5 | 500 kr |
5/9 18:08:53 | 6 | Vinnande bud |
5/9 18:10:33 | 4 | 700 kr |
5/9 18:10:33 | 6 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nk nordiska kompaniet spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53